Olympijská nominace 2016

Jarní nominační závody do reprezetnace ČR a na OH do Ria de Janeira mám úspěšně za sebou. Českou nominaci v kategorii kanoistů (C1) jsem vyhrál s dostatečným bodovým náskokem před druhou českou lodí a zajistil jsem si tak letenku na Olympijské hry v Riu de Janeiru. 

Po loňské nevydařené nominaci do reprezentace ČR, kdy mne provázeli technické a zdravotní problémy a nakonec mi repre utekla na základě procent

1

uálních odstupů od vítěze jsem byl z výsledků unaven a zklamaný. Nicméně netrvalo dlouho a opět jsem se ponořil do tréninku s vidinou účasti na Olympijských hrách 2016. V tréninku , vybavení i celkovém přístupu jsem obněnil, vylepšil věci, o kterých jsem si myslel, že by mne mohli brzdit v cestě za OH a začal jsem se odznova přípravovat na jarní nominaci 2016, o které jsem věděl, že bude až za více než rok.

Olympijská nominace se jede v rámci závodů Českého poháru. Letos se dva závody konaly na umělé slalomové dráze ve Veltrusech a dva závody na trojském kanále v Praze. Ze čtyř závodů jsem tři vyhrál a v jednom jsem byl druhý. Nikdo ze soupeřů nedosáhl lepšího bodového skóre nazbireného z jednotlivých závodů a tak se mi splnil sen o olympijských hrách.

Výsledky + video z finálových jízd: 

1.ČP - Veltrusy - 2.místo + video

2.ČP - Veltrusy - 1.místo + video

3.ČP - Praha Troja - 1.místo video

4.ČP - Praha Troja - 1.místo + video

celkové výsledky nominace do reprezentace ČR 2016 a na Olympijské hry ZDE

« zpět